oseniarericha001_web
kureaoseni
oseni001
rericha001
06.04.2017

Velikonoce za dveřmi. Čas na výsev tradičního osení

Žena na stavbě nezapomíná na každoroční tradice. Velikonoční pondělí letos připadá na 17. dubna, takže cítí, že je v těchto dnech nejvyšší čas vysít velikonoční osení.

Letos se však rozhodla zvolit neobvyklý postup. Sehnala si minerální vlnu Urbanscape, která se obyčejně ve formě rolí využívá jako substrát při konstrukci zelených střech, a vyzkoušela, zda semínka vyklíčí i na tomto atypickém povrchu.

Nejprve ze zelených krychliček vytvořila první vrstvu, na niž semínka umístila, a nakonec zakryla druhou vrstvou. Vlnu jemně zalila vodou a po příští dny se pouze přesvědčovala, že stále udržuje vlhkost.  

Kromě pšenice zasela i řeřichu, která vyklíčí rychleji, a je tak variantou pro případ, že jste výsev odkládali moc dlouho. Úspěch se dostavil v obou případech, níže na fotografiích lze ostatně vidět výsledek.

O dalším možném využití Green Cubes si můžete přečíst ve článku Zasaďte květinu, kde byly kostičky smíchány se zeminou 1:1. Tím se dosáhlo toho, že nasáklá voda byla uvolňována postupně a rostlinka tak měla neustálý příjem vody.