IMG_7022
IMG_7028
IMG_7030
IMG_7046
IMG_7050
IMG_7072
IMG_7086
IMG_7104
IMG_7107
IMG_7128
IMG_7145
IMG_7152
IMG_7176
IMG_7189
IMG_7218
IMG_7210
07.11.2017

Bylinková zahrádka v kanceláři aneb testujeme systém zelených střech Urbanscape

V předchozím článku jsem popisovala DIY výrobu truhlíku, který už zdobí moji kancelář. Protože už se nemůžu dočkat čaje z čerstvé máty, rozhodla jsem vysadit bylinky ještě před zimou.

Posledně jsem s vámi sdílela svůj úspěšný projekt Jak na truhlík snadno, levně a rychle, díky kterému se mohu konečně pustit do pěstování bylinek v kanceláři. I když je mi jasné, že začít s bylinkovou zahrádkou na podzim je dost nestandardní, nechtěla jsem čekat několik měsíců a rozhodla jsem se vysadit několik rostlinek hned.

Skladba pro systém zelených střech Urbanscape

Již v titulku jsem uvedla, že jsem se rozhodla trochu zaexperimentovat. Protože jsem si nedávno pořídila skladbu pro systém zelených střech, přišlo mi jako dobrá příležitost vyzkoušet ji v mém truhlíku ještě před jarem, kdy ji plánuji použít „naostro” na svoji střechu. Více o zelených střechách najdete ve starším článku zde. Nyní už o tom, jak postupovat při pěstování na skladbě Urbanscape.

__________________________

Aplikace ochranné fólie

Prvním krokem je aplikace ochranné fólie. Díky tomu bude zajištěno, že květináč z dřevotřísky nepřijde v žádném případě do styku s vodou. Tímto krokem se rovněž zabrání možnému prorůstání kořenů.

Aplikace retenční drenážní fólie Urbanscape

Retenční fólie z plastu je důležitým prvkem skladby pro zelené střechy. Má vynikající vlastnosti, které zajistí pro naše rostlinky dobré podmínky. V suchém období zadržuje vodu, ve vlhkém období přebytečnou vodu rychle odvádí.

Vrstvení „zeleného koberce“ Green Roll

Tento nasákavý substrát z kamenné vaty vytváří optimální prostředí pro rostiny. Mně se podařilo v truhlíku vytvořit dvě vrstvy.

Vysazení bylinek

Právě přinešené bylinky z květinářství jsem umístila do kamenné vlny tak, aby byly připraveny na přikrytí hlínou.

Přidání vrstvy hlíny

Závěrečnou kosmetickou úpravu v podobě vrstvy hlíny v systému zelených střech sice nenajdete, ale pro moje drobné pěstování v truhlíku je to klíčový krok.

V mém „interiérovém zahradničení“ chci rozhodně pokračovat. Představa, že si zítra natrhám listy meduňky a uvařím si z nich čerstvý čaj, mě těší. Sledujte i nadále mé kutilské počiny.

Vaše Žena na stavbě