zacatky zena na stavbe
31.08.2016

Žena na stavbě

Na začátku byla stavební online reality show Martiny a Marie, které prožívají příběh nízkoenergetické dřevostavby. Jen architektka, investorka a stavba se vším všudy.

Každá stavba stojí na základech, které ji pevně drží a jsou tím, co se nemění. Takovými pilíři je v případě projektu Žena na stavbě neochvějná pozice žen v kdysi téměř výlučně mužském prostředí. Je jím taky první fáze našeho projektu. V té jsme se formou blogu pokusily nahlédnout problematiku žen na stavbě přes zvládnutí jedné konkrétní nízkoenergetické dřevostavby.

Dvě ženy, pozemek, spousta nápadů, architektonická studie, materiál, řemeslníci, dodavatelé a rozhodnutí, že to celé zvládneme samy.

Dům stojí, ale na otázku role žen na stavbě jsme odpověděly jen částečně. Jinak to asi ani nejde a to je dobře. Protože teď můžeme dát prostor dalším ženám a jejich projektům, rozmanitým úhlům pohledu na stavbu a život jako takový. Téma žen na stavbě zůstává otevřné a čeká na nové příběhy třeba právě ty vaše. Kromě článků a fotek přímo tady na webu sdílíme naše postřehy také na Facebooku