Magazín Žena na stavbě

Inspirací proti předsudkům

Začínaly jsme s blogem, který mapoval stavbu nízkoenergetické dřevostavby. Dvě ženy, pozemek, spousta nápadů, architektonická studie, materiál, řemeslníci, dodavatelé a rozhodnutí, že to celé zvládneme samy. Dům stojí, ale na otázku role žen na stavbě jsme odpověděly jen částečně. Jinak to asi ani nejde a to je dobře. Protože teď můžeme dát prostor dalším ženám a jejich projektům, rozmanitým úhlům pohledu na stavbu a život jako takový. Téma žen na stavbě zůstává otevřené a my budeme moc rády, když do tohoto světa vstoupíte s námi.

Ženy jsou přítomny na jakékoli stavbě prakticky neustále. I když jejich činnost není tak často spojena přímo s kladením cihel, zateplováním stěn nebo instalací sádrokartonových podhledů, jejich přínos je patrný v praktických nápadech a mnohdy odlišném (ale neméně potřebném) pohledu na různé aspekty stavby.

Vedle těchto žen múz nejsou výjimkou ani “samostatně tvůrčí” ženy na stavbě, architektky, které zasahují do stavby přímo. Pak jsou to ale také ženy, které se stavebnictví dotýkají na různých pozicích ve stavebních firmách, u výrobců stavebního materiálu atd. Nesmíme zapomenout na početnou skupinu žen investorek nebo manažerek různých institucí, které rozvíjí své představy tak, aby lépe sloužily svému účelu.

Podělte se s námi Váš příběh či projekt a inspirujte ostatní k nastartování vlastní cesty bez předsudků, konvencí a všeobecně přijatelných, očekávaných kroků.

Kontaktujte nás na emailu zenanastavbe@gmail.com.