Design Week edit-1
Design Week edit-13
Design Week edit-2
Design Week edit-4
Design Week edit-6
Design Week edit-7
Design Week edit-14
Design Week edit-16
Design Week edit-12
Design Week edit-14
Design Week edit-4
18.04.2017

Tančící dům žil designem

Žena na stavbě o Velikonocích nezahálela a zpříjemnila si volno výstavou v Tančícím domě. Celý minulý týden tam totiž probíhal čtvrtý ročník mezinárodní designérské přehlídky Prague Design Week 2017. Přes osm desítek vystavovatelů zde prezentovalo jak výsledky své práce, tak i samotný proces výroby.

Letošní Prague Design Week zaplnil čtyři patra Tančícího domu a nabídl pestrou škálu expozic. Kromě ukázek designu interiéru, architektury, oděvů či šperků byly k vidění světelné i audiovizuální instalace. To vše mělo obrovskou přidanou hodnotu – možnost dostat výklad od samotných designérů. Ti po celý týden kromě zodpovídání nesčetných dotazů odtajňovali své pracovní postupy a přibližovali tak laické veřejnosti celý výrobní proces.

Relaxační lehátko EGREMI inspirované řeckou přírodní krásou

Zastavili jsme se u stánku designérky Lindy Vrňákové tvořící pod značkou LIV. Zaujalo nás její relaxační lehátko, jehož pohodlí umocňuje potah z relaxačních míčků. Potah je k lehátku připevněn magnety, které dle designérky disponují blahodárnými účinky. „Masážní míčky v kombinaci s magnety léčí klouby, otoky, pomáhají uvolnit svalové křeče. Jsou protizánětlivé, hojivé, rozšiřují krevní cévy a také podporují klidný spánek, celkovou regeneraci a stabilitu imunitního systému”, uvádí ke svému produktu Linda Vrňáková.

Prague Design Week 2017 se těšil velké návštěvnosti, k čemuž kromě dobrého výběru vystavovatelů z různých oborů jistě přispěly i atraktivní prostory Tančícího domu. Kromě celotýdenních expozic nabídl i přednášky, workshopy či promítání. Čtvrtý ročník přehlídky ukázal, že design lze prezentovat ve formě, která zaujme kromě odborníků i širokou veřejnost.