00C_Upstreamdownstream_preview.jpeg
01_koshi_tappu_export_low_preview.jpeg
02_Yangshila_preview.jpeg
03_Kurule_preview.jpeg
04__khandbari_preview.jpeg
05_Thudam_preview.jpeg
cvrrr
06_Kanchenjunga__preview.jpeg
24.05.2018

“Vertikální univerzita” v nepálských horách upozorní na klimatické změny

Nezisková organizace KTK-BELT Studio ve spolupráci s lokálními komunitami pracuje na projektu, který zvýší povědomí o dopadech ekologických jevů.

Lesní komplex nepálských hor se táhne od 67 m. n. m. až po vrchol hory Kančendženga ve výšce 8856 m. n. m.. Třětí nejvyšší hora světa prochází skrze pět klimatických zón – tropickou, subtropickou, mírnou, subarktickou a polární.

Tento specifický jev inspiroval neziskovou organizaci KTK-BELT Studio, která se rozhodla vybudovat v tomto jedinečném prostředí šest tříd v různých částech svahu. Budoucí studenti tak budou moci postupně vystoupat až k samotnému vrcholu se několika zastaveními, kde načerpají informace od tamních farmářů.

Vertikální univerzita se zaměří na biodiverzitu a dopady klimatických změn na jednotlivé zóny. Cílí nejen na studenty z celého světa, ale i na členy tamní komunity, kteří tak budou mít příležitost dozvědět se o lokálním ekosystému a možnostech, jak se vyrovnat s dopady klimatických změn. Součástí vybudovaných komplexů budou kromě tříd i eko hotely, knihovny i sportoviště.

Prohlédněte si galerii jednotlivých zastavení a přečtěte si o jejich náplni.

 

NEJBLIŽŠÍ AKCE

5. 12. 2018 - 5. 3. 2019Zateplování v praxi 2019